Adkins Trak Timing - Contractor License            12/3/2016 - 1:31 PM
           2016 AAU Cross Country Championships - 12/3/2016            
                               12/3/2016                               
 
Event 22  Boys 7 2000 Meter Run Individual
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 7 Year Olds                                              
  1 Daniel Navarro             7 Northside St,Housro    7:32.77        
     7:32.77 (7:32.77)                                                 
  2 Nolan Roberts              7 Hardee Sole,Zolfo S    8:06.92        
     8:06.92 (8:06.92)                                                 
  3 Beau Beshears              7 Panhandle Ex,Montic    8:27.47        
     8:27.47 (8:27.47)                                                 
  4 Colton Blankenfeld         7 Unattached,Archer,     8:37.72        
     8:37.72 (8:37.72)                                                 
  5 Julian Pineiro             7 Elite Runner,Perth     8:39.30        
     8:39.30 (8:39.30)                                                 
  6 William Thomson            7 Park Cities,Dallas,    8:45.19        
     8:45.19 (8:45.19)                                                 
  7 Anderson Rodriguez         7 Central Flor,Cassel    8:56.00        
     8:56.00 (8:56.00)                                                 
  8 Eli Zasloff                7 Southern Cal,Newbur    8:59.73        
     8:59.73 (8:59.73)                                                 
  9 Isaiah Edwards             7 Texas Thunde,Leande    9:02.18        
     9:02.18 (9:02.18)                                                 
 10 Dylan Douglas              7 Southern Cal,Westla    9:15.44        
     9:15.44 (9:15.44)                                                 
 11 Colton Fernandez           7 Southern Cal,Steven    9:22.48        
     9:22.48 (9:22.48)                                                 
 12 Kian Jones                 7 Panhandle Ex,Pensac    9:28.37        
     9:28.37 (9:28.37)                                                 
 13 Logan Phipps               7 Panhandle Ex,Tallah    9:31.69        
     9:31.69 (9:31.69)                                                 
 14 Tyler Ke                   7 Tsc Track Cl,Little    9:36.69        
     9:36.69 (9:36.69)                                                 
 15 Baylor Huh                 7 Austin Speed,Austin    9:39.79        
   9:39.785 (9:39.785)                                                 
 16 Preston Brickler           7 Panhandle Ex,Tallah    9:39.81        
   9:39.809 (9:39.809)                                                 
 17 Kalik Kassim               7 288 Track Cl,Brookl    9:39.89        
   9:39.887 (9:39.887)                                                 
 18 Aydin Blunt                7 Southern Cal,Newbur    9:43.37        
     9:43.37 (9:43.37)                                                 
 19 Connor Thumm               7 Panhandle Ex,Tallah    9:47.89        
     9:47.89 (9:47.89)                                                 
 20 Donovan Carmichael         7 Panhandle Ex,Pensac    9:50.90        
     9:50.90 (9:50.90)                                                 
 21 Reed Kotalik               7 Unattached,Lafayett   10:05.22        
   10:05.22 (10:05.22)                                                 
 22 Caleb Knauer               7 Southern Cal,Newbur   13:12.39        
   13:12.39 (13:12.39)                                                 
Event 22  Boys 8 2000 Meter Run Individual
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 8 Year Olds                                              
  1 Samuel Comsudes            8 Unattached,Marietta    7:26.05        
     7:26.05 (7:26.05)                                                 
  2 Nathan Lee                 8 Tailwind Tra,Cos Co    7:42.05        
     7:42.05 (7:42.05)                                                 
  3 Ethan Sevigny              8 Intensity At,Kathle    8:01.71        
     8:01.71 (8:01.71)                                                 
  4 Casey Anderson             8 Ultimate Spe,St. Pe    8:07.64        
     8:07.64 (8:07.64)                                                 
  5 Chester Kawczynski         8 Prospect Par,Brookl    8:07.94        
     8:07.94 (8:07.94)                                                 
  6 Sam Ryland                 8 Prospect Par,Brookl    8:09.34        
   8:09.340 (8:09.340)                                                 
  7 Zion James                 8 Prospect Par,Brookl    8:14.57        
   8:14.565 (8:14.565)                                                 
  8 Brock Glover               8 Hillsborough,Tampa,    8:14.78        
     8:14.78 (8:14.78)                                                 
  9 Benji Covington            8 Southern Cal,Oak Pa    8:15.67        
     8:15.67 (8:15.67)                                                 
 10 Drew Lamendola             8 Panhandle Ex,Tallah    8:20.09        
     8:20.09 (8:20.09)                                                 
 11 Joshua Henderson           8 High Point B,Jamest    8:23.88        
     8:23.88 (8:23.88)                                                 
 12 Jeronimo Carreno           8 Miami Elite,Miami,     8:28.18        
     8:28.18 (8:28.18)                                                 
 13 Caleb Fisher               8 Prospect Par,Brookl    8:33.40        
     8:33.40 (8:33.40)                                                 
 14 Tyndle Antley              8 Unattached,Greer, S    8:36.75        
     8:36.75 (8:36.75)                                                 
 15 Ariel Yaron                8 Prospect Par,Brookl    8:37.00        
     8:37.00 (8:37.00)                                                 
 16 Xavier Vargus              8 Prospect Par,Brookl    8:39.76        
     8:39.76 (8:39.76)                                                 
 17 Jack Koon                  8 Panhandle Ex,Tallah    8:44.76        
     8:44.76 (8:44.76)                                                 
 18 Melvin Morgan III          8 Fpyc Cheetah,Spring    8:51.64        
     8:51.64 (8:51.64)                                                 
 19 Caleb Bohn                 8 Derby City A,Louisv    8:54.03        
     8:54.03 (8:54.03)                                                 
 20 Zaiden Grant               8 Northside St,Housto    8:55.38        
     8:55.38 (8:55.38)                                                 
 21 Brayton Sax                8 Southern Cal,Calaba    8:56.36        
     8:56.36 (8:56.36)                                                 
 22 Andrew Neville             8 Southern Cal,Westla    8:56.90        
     8:56.90 (8:56.90)                                                 
 23 Luca Bazerkanian           8 Southern Cal,Simi V    9:04.19        
     9:04.19 (9:04.19)                                                 
 24 Anselm Foerster            8 Prospect Par,Brookl    9:08.28        
     9:08.28 (9:08.28)                                                 
 25 Logan Hernandez            8 Team Action,Crystal    9:29.08        
     9:29.08 (9:29.08)                                                 
 26 James Dereskewicz          8 Prospect Par,Brookl    9:31.77        
     9:31.77 (9:31.77)                                                 
 27 Devonte Melton             8 288 Track Cl,Brookl    9:36.88        
     9:36.88 (9:36.88)                                                 
 28 Marco Raffinengo           8 Miami Elite,Miami,     9:37.44        
     9:37.44 (9:37.44)                                                 
 29 Jonah Harwin               8 Panhandle Ex,Tallah    9:46.29        
     9:46.29 (9:46.29)                                                 
 30 Dakota Middleton           8 Southern Ind,New Al    9:57.98        
     9:57.98 (9:57.98)                                                 
 31 Tomas Sandefer             8 Southern Ind,New Al   11:31.95        
   11:31.95 (11:31.95)                                                 
 32 Oscar Umana                8 Crusader Run,Tallah   11:56.44        
   11:56.44 (11:56.44)                                                 
 33 Aiden Mcentire             8 Gastonia Eag,Lowell   12:29.42        
   12:29.42 (12:29.42)                                                 
 34 Benjamin Blake             8 Panhandle Ex,Tallah   12:54.17        
   12:54.17 (12:54.17)                                                 
 35 Henry Richert              8 Rockford Wil,Rockfo   13:15.84        
   13:15.84 (13:15.84)