Adkins Trak Timing - Contractor License            12/3/2016 - 1:31 PM
           2016 AAU Cross Country Championships - 12/3/2016            
                               12/3/2016                               
 
Event 20  Boys 9 3000 Meter Run Individual
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 9 Year Olds                                              
  1 Aidan Larosa               9 Pure Athleti,Clermo   11:07.51        
   11:07.51 (11:07.51)                                                 
  2 Tristan Petillon           9 Miami Elite,Miami,    11:14.93        
   11:14.93 (11:14.93)                                                 
  3 Jaden Elgin                9 Lake Cities,Plano,    11:25.07        
   11:25.07 (11:25.07)                                                 
  4 Lucas Muccini              9 Tsc Track Cl,Dougla   11:25.53        
   11:25.53 (11:25.53)                                                 
  5 Maxwell Krapf              9 Tsc Track Cl,Floral   11:27.03        
   11:27.03 (11:27.03)                                                 
  6 Imabin Alali               9 Kern County,Bakersf   11:46.60        
   11:46.60 (11:46.60)                                                 
  7 Elhadj Diallo              9 Club44,Brooklyn, NY   11:49.87        
   11:49.87 (11:49.87)                                                 
  8 Myles Michel               9 Ultimate Spe,Saint    11:55.61        
   11:55.61 (11:55.61)                                                 
  9 Carter Mcgaffic            9 Unattached,Miami, F   11:58.85        
   11:58.85 (11:58.85)                                                 
 10 Bradley Rockefeller        9 Fpyc Cheetah,Spring   11:59.02        
   11:59.02 (11:59.02)                                                 
 11 Alejandro Pinheiro         9 newark benfi,Newark   12:00.81        
   12:00.81 (12:00.81)                                                 
 12 Grady Field                9 Southern Ind,George   12:02.57        
   12:02.57 (12:02.57)                                                 
 13 Luca Danielski             9 Prospect Par,Brookl   12:03.61        
   12:03.61 (12:03.61)                                                 
 14 Cameron Nicolas            9 Prospect Par,Brookl   12:03.86        
   12:03.86 (12:03.86)                                                 
 15 Oscar Brown                9 Hillsborough,Land O   12:07.44        
   12:07.44 (12:07.44)                                                 
 16 Heath Grant                9 Northside St,Housto   12:09.92        
 12:09.918 (12:09.918)                                                 
 17 Ari Bakraqi                9 Tailwind Tra,Yonker   12:11.66        
   12:11.66 (12:11.66)                                                 
 18 Benjamin Davis             9 Park Cities,Dallas,   12:12.73        
   12:12.73 (12:12.73)                                                 
 19 Leyton Proctor             9 Southern Ind,Greenv   12:21.74        
   12:21.74 (12:21.74)                                                 
 20 Nathan Onderko             9 Prospect Par,Brookl   12:22.67        
   12:22.67 (12:22.67)                                                 
 21 Cole Woods                 9 Unattached,Broxton,   12:23.07        
   12:23.07 (12:23.07)                                                 
 22 Omarion Seymour            9 V02max Track,Mount    12:23.76        
   12:23.76 (12:23.76)                                                 
 23 Christian Reynolds         9 Pearland Tra,Housto   12:28.74        
   12:28.74 (12:28.74)                                                 
 24 Connor Mccarthy            9 Central Flor,Longwo   12:29.07        
   12:29.07 (12:29.07)                                                 
 25 Alexander Karsten          9 Southern Cal,Thousa   12:32.70        
   12:32.70 (12:32.70)                                                 
 26 Geoffrey Williams          9 Southern Ind,Ames,    12:35.15        
   12:35.15 (12:35.15)                                                 
 27 Trey Hollingshead          9 Intensity At,Warner   12:40.51        
   12:40.51 (12:40.51)                                                 
 28 Adrian Mackey              9 Unattached,Atlanta,   12:56.75        
   12:56.75 (12:56.75)                                                 
 29 Chase Spencer              9 Wildwood Pre,Oxford   13:01.62        
   13:01.62 (13:01.62)                                                 
 30 Carter Lord                9 Southern Ind,New Al   13:02.77        
   13:02.77 (13:02.77)                                                 
 31 Ben Sri                    9 Cool Kids Ru,Raleig   13:09.62        
   13:09.62 (13:09.62)                                                 
 32 Adam Seymour               9 Southern Ind,George   13:22.31        
   13:22.31 (13:22.31)                                                 
 33 Sawyer Cohen               9 Houston Chri,Housto   13:33.67        
   13:33.67 (13:33.67)                                                 
 34 Jack Schwenkler            9 Crusader Run,Tallah   13:41.16        
   13:41.16 (13:41.16)                                                 
 35 Nicolas Alvarez            9 Miami Elite,Miami,    13:46.09        
   13:46.09 (13:46.09)                                                 
 36 Hamza Dar                  9 Houston Heat,Spring   13:48.97        
   13:48.97 (13:48.97)                                                 
 37 Tristan Bricker            9 Tailwind Tra,White    13:57.62        
   13:57.62 (13:57.62)                                                 
 38 Robert Mcauliffe           9 Panhandle Ex,Tallah   14:03.57        
   14:03.57 (14:03.57)                                                 
 39 Jack Mccurry               9 Prospect Par,Brookl   14:05.36        
   14:05.36 (14:05.36)                                                 
 40 Gabriel Dunlap             9 Shaldera Pan,Panama   14:15.32        
   14:15.32 (14:15.32)                                                 
 41 Ellis Lariviere            9 Prospect Par,Brookl   14:42.30        
   14:42.30 (14:42.30)                                                 
 42 Nicholas Hopkins           9 Pure Athleti,Clermo   14:43.36        
   14:43.36 (14:43.36)                                                 
 43 Aiden Farley               9 Prospect Par,Brookl   15:03.75        
   15:03.75 (15:03.75)                                                 
 44 Josef Gwinn                9 Gastonia Eag,Bessem   15:05.08        
   15:05.08 (15:05.08)                                                 
 45 Ethan Davidson             9 Prospect Par,Brookl   15:11.25        
   15:11.25 (15:11.25)                                                 
 46 Dante Ballou               9 Prospect Par,Brookl   15:16.82        
   15:16.82 (15:16.82)                                                 
 47 Nicolas Vargas IV          9 Team Action,Crystal   15:19.87        
   15:19.87 (15:19.87)                                                 
 48 Julian Zimmermann          9 Prospect Par,Brookl   15:19.89        
   15:19.89 (15:19.89)                                                 
 49 Nash Beshears              9 Panhandle Ex,Montic   15:27.18        
   15:27.18 (15:27.18)                                                 
 50 Maxim Borisov              9 Prospect Par,Brookl   15:42.61        
   15:42.61 (15:42.61)                                                 
 51 Landon White               9 Pure Athleti,Howey    15:49.96        
   15:49.96 (15:49.96)                                                 
 52 Andre Santos               9 newark benfi,Newark   15:53.96        
   15:53.96 (15:53.96)                                                 
 53 Evan Cockrell              9 YMCA of Grea,Montgo   17:52.04        
   17:52.04 (17:52.04)                                                 
Event 20  Boys 10 3000 Meter Run Individual
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 10 Year Olds                                             
  1 Philip Matchev            10 Unattached,Gainesvi   11:03.96        
   11:03.96 (11:03.96)                                                 
  2 Cale Eldredge             10 Ultimate Spe,Lake S   11:09.53        
   11:09.53 (11:09.53)                                                 
  3 Kylan Cook                10 Unattached,Gulf Bre   11:13.30        
   11:13.30 (11:13.30)                                                 
  4 Maxwell Robinson          10 Tailwind Tra,Larchm   11:13.98        
   11:13.98 (11:13.98)                                                 
  5 Ayden Buchanan            10 Southern Cal,Valenc   11:15.05        
   11:15.05 (11:15.05)                                                 
  6 Connor Price              10 Hurley YMCA,Salisbu   11:15.06        
   11:15.06 (11:15.06)                                                 
  7 Tyler Anderson            10 Ultimate Spe,St. Pe   11:15.39        
   11:15.39 (11:15.39)                                                 
  8 Dev Doshi                 10 Southern Cal,Newbur   11:19.29        
   11:19.29 (11:19.29)                                                 
  9 Connor Franks             10 Southeast Lo,Hammon   11:28.55        
   11:28.55 (11:28.55)                                                 
 10 Zackary Haseley           10 Tailwind Tra,Pelham   11:30.57        
   11:30.57 (11:30.57)                                                 
 11 Ari Greenberg             10 Marlton Trac,Cherry   11:40.96        
   11:40.96 (11:40.96)                                                 
 12 Jaymes Saunders           10 Technique TC,Hampto   11:47.56        
   11:47.56 (11:47.56)                                                 
 13 Henrik Rosario            10 San Antonio,San Ant   11:48.25        
   11:48.25 (11:48.25)                                                 
 14 Braden Herrera            10 Southern Cal,Ventur   11:48.65        
   11:48.65 (11:48.65)                                                 
 15 Chase Storman             10 Ultimate Spe,Olivet   11:49.91        
   11:49.91 (11:49.91)                                                 
 16 Aaron Levinson            10 Derby City A,Pewee    11:51.39        
   11:51.39 (11:51.39)                                                 
 17 Grant Jones               10 Southern Cal,Oak Pa   11:56.80        
   11:56.80 (11:56.80)                                                 
 18 Aidan Ke                  10 Tsc Track Cl,Little   11:57.85        
   11:57.85 (11:57.85)                                                 
 19 Jacob Bohn                10 Derby City A,Louisv   11:58.46        
   11:58.46 (11:58.46)                                                 
 20 Peyton Walcott            10 Fpyc Cheetah,Great    11:58.92        
   11:58.92 (11:58.92)                                                 
 21 Collin Simmons            10 Ultimate Spe,Saint    12:01.83        
   12:01.83 (12:01.83)                                                 
 22 Robert Dickerson          10 El Paso Stri,El Pas   12:06.27        
   12:06.27 (12:06.27)                                                 
 23 Nicholas Robertson        10 Tailwind Tra,Floral   12:07.65        
   12:07.65 (12:07.65)                                                 
 24 Mason Dobkousky           10 Southern Cal,Calaba   12:09.95        
   12:09.95 (12:09.95)                                                 
 25 Aidan Franks              10 Southeast Lo,Hammon   12:12.45        
   12:12.45 (12:12.45)                                                 
 26 Triston Rabon             10 Hurley YMCA,Salisbu   12:19.52        
   12:19.52 (12:19.52)                                                 
 27 Jacob Shackleford         10 Southern Ind,George   12:20.22        
   12:20.22 (12:20.22)                                                 
 28 Cole Breuer               10 Unattached,Jacksonv   12:20.98        
   12:20.98 (12:20.98)                                                 
 29 Karran Riley              10 V02max Track,Mount    12:21.36        
   12:21.36 (12:21.36)                                                 
 30 Shaw Edwards              10 Prospect Par,Brookl   12:22.27        
   12:22.27 (12:22.27)                                                 
 31 Luis Jimenez              10 Miami Elite,Miami,    12:25.41        
   12:25.41 (12:25.41)                                                 
 32 Avery Coffin              10 Panhandle Ex,Tallah   12:32.42        
   12:32.42 (12:32.42)                                                 
 33 Ricardo Rios, Jr.         10 Team Action,Crystal   12:32.90        
   12:32.90 (12:32.90)                                                 
 34 Zachary Glover            10 Hillsborough,Tampa,   12:35.66        
 12:35.653 (12:35.653)                                                 
 35 Ty Parker                 10 Unattached,Madison,   12:36.80        
   12:36.80 (12:36.80)                                                 
 36 Dallas Stricker           10 stricker,Hattiesbur   12:36.84        
   12:36.84 (12:36.84)                                                 
 37 Brandon Guevara           10 Southern Cal,Ventur   12:38.53        
   12:38.53 (12:38.53)                                                 
 38 Davis Malone              10 Crusader Run,Tallah   12:56.32        
   12:56.32 (12:56.32)                                                 
 39 Valentino Navarro         10 Southern Cal,Northr   13:23.63        
   13:23.63 (13:23.63)                                                 
 40 Odin Fawer                10 Prospect Par,Brookl   13:28.17        
   13:28.17 (13:28.17)                                                 
 41 Max Kogan                 10 Prospect Par,Brookl   13:34.17        
   13:34.17 (13:34.17)                                                 
 42 Bradly Blake              10 Panhandle Ex,Tallah   13:39.98        
   13:39.98 (13:39.98)                                                 
 43 Mason Michel              10 Ultimate Spe,Saint    13:42.72        
   13:42.72 (13:42.72)                                                 
 44 Baker Safley              10 Crusader Run,Tallah   13:47.52        
   13:47.52 (13:47.52)                                                 
 45 William Fleming           10 Southern Ind,New Al   14:02.96        
   14:02.96 (14:02.96)                                                 
 46 Jayden Edwards            10 288 Track Cl,Brookl   14:14.48        
   14:14.48 (14:14.48)                                                 
 47 Zidane Habib-Mitchell     10 Miami Elite,Miami,    14:36.22        
   14:36.22 (14:36.22)                                                 
 48 Douglas Aarons            10 Panhandle Ex,Tallah   15:08.19        
   15:08.19 (15:08.19)                                                 
 49 Caleb Lucas               10 Southern Ind,Seller   15:30.55        
   15:30.55 (15:30.55)                                                 
 50 Hayden McNeill            10 Crusader Run,Tallah   15:32.95        
   15:32.95 (15:32.95)                                                 
 51 David Bohn                10 Derby City A,Louisv   15:58.40        
   15:58.40 (15:58.40)                                                 
 52 Jamal Brown-Campbell      10 High Point B,High P   16:12.92        
   16:12.92 (16:12.92)                                                 
 53 Matthias Cambi            10 Prospect Par,Brookl   16:14.48        
   16:14.48 (16:14.48)                                                 
 54 Ethan Walton              10 YMCA of Grea,Montgo   17:41.39        
   17:41.39 (17:41.39)                                                 
 55 John Nowells              10 Crusader Run,Tallah   18:21.32        
   18:21.32 (18:21.32)