Adkins Trak Timing - Contractor License            12/3/2016 - 1:31 PM
           2016 AAU Cross Country Championships - 12/3/2016            
                               12/3/2016                               
 
Event 14  Boys 15-16 5000 Meter Run Individual
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 15-16                                                    
  1 Silas Franklin            15 Smiths Track,Salem,   16:26.91    1   
   16:26.91 (16:26.91)                                                 
  2 Jefferson Bushur          15 Unattached,Saint Ja   16:38.60        
   16:38.60 (16:38.60)                                                 
  3 James Tisdale             16 Unattached,Leander,   16:41.79        
   16:41.79 (16:41.79)                                                 
  4 Luis Ortiz-Quero          16 Unattached,Orlando,   16:43.05        
   16:43.05 (16:43.05)                                                 
  5 Nehemiah Rivers III       15 Trailblazers,Tampa,   16:48.72        
   16:48.72 (16:48.72)                                                 
  6 Jake Guerrero             16 Kern County,Bakersf   16:51.10        
   16:51.10 (16:51.10)                                                 
  7 Nick Kamen                15 Unattached,Naples,    16:59.33        
   16:59.33 (16:59.33)                                                 
  8 Ethan Deffke              16 Unattached,Hickory,   17:07.04        
   17:07.04 (17:07.04)                                                 
  9 Sebastian Garcia          16 Kern County,Bakersf   17:10.83        
   17:10.83 (17:10.83)                                                 
 10 Syon Lewis                16 Miami Elite,Miami,    17:16.48    2   
   17:16.48 (17:16.48)                                                 
 11 Jack Brockman             16 Wiregrass El,Dalevi   17:22.93        
   17:22.93 (17:22.93)                                                 
 12 David Martin              16 Kern County,Bakersf   17:27.31        
   17:27.31 (17:27.31)                                                 
 13 Zackary Durastanti        15 Hardee Sole,Bowling   17:33.87        
   17:33.87 (17:33.87)                                                 
 14 Ethan Fugate              16 Unattached,Austin,    17:34.32        
   17:34.32 (17:34.32)                                                 
 15 Jorge Mariscal            16 Kern County,Bakersf   17:35.49        
   17:35.49 (17:35.49)                                                 
 16 Kade Leonard              15 Berthoud XC,Berthou   17:41.11        
   17:41.11 (17:41.11)                                                 
 17 Josue Reyes               15 Trailblazers,Riverv   17:42.87        
   17:42.87 (17:42.87)                                                 
 18 Alec Collado              15 Miami Elite,Miami,    17:49.55    3   
   17:49.55 (17:49.55)                                                 
 19 Laurie Hairston           15 Smiths Track,Smiths   17:53.70    4   
   17:53.70 (17:53.70)                                                 
 20 Matthew Moulton           15 Smiths Track,Phenix   17:55.91    5   
 17:55.909 (17:55.909)                                                 
 21 David Keen                15 Unattached,Tallahas   17:57.42        
   17:57.42 (17:57.42)                                                 
 22 Logan Lucas               16 Southeast Lo,Albany   18:06.38        
   18:06.38 (18:06.38)                                                 
 23 David Lopez               16 newark benfi,Newark   18:07.39        
   18:07.39 (18:07.39)                                                 
 24 Andrew Carrera            16 Pirate Runne,Kissim   18:10.07        
   18:10.07 (18:10.07)                                                 
 25 Noah Damjanovic           16 Trailblazers,Tampa,   18:11.41        
   18:11.41 (18:11.41)                                                 
 26 Tj Kessman                16 Blazers Trac,Concor   18:12.54        
   18:12.54 (18:12.54)                                                 
 27 Carlos Catala             15 Miami Elite,Miami,    18:21.72    6   
 18:21.716 (18:21.716)                                                 
 28 Benjamin Mcafee           16 Team Quest,Denton,    18:26.19        
   18:26.19 (18:26.19)                                                 
 29 Dennarius Murphy          16 Trailblazers,Tampa,   18:52.09        
   18:52.09 (18:52.09)                                                 
 30 Dawson Gildig             16 Southeast Lo,Albany   18:57.21        
   18:57.21 (18:57.21)                                                 
 31 Hunter Day                16 Southern Ind,New Al   18:57.72        
   18:57.72 (18:57.72)                                                 
 32 John Ross Donnes          16 Southeast Lo,Hammon   19:02.91        
   19:02.91 (19:02.91)                                                 
 33 Brennan Schansberg        16 Southern Ind,Jeffer   19:20.03        
   19:20.03 (19:20.03)                                                 
 34 Luke Hernandez            15 Park Cities,Garland   19:56.25        
   19:56.25 (19:56.25)                                                 
 35 Carlos Avila              15 Miami Elite,Miami,    19:59.42    7   
   19:59.42 (19:59.42)                                                 
 36 Caleb Rubio               15 Miami Elite,Miami,    20:01.22    8   
   20:01.22 (20:01.22)                                                 
 37 Caleb Emory               16 Smiths Track,Phenix   20:04.22    9   
   20:04.22 (20:04.22)                                                 
 38 Peter Agate               15 Tsc Track Cl,Frankl   20:09.77        
   20:09.77 (20:09.77)                                                 
 39 Michael Pizzo             15 Unattached,Madison    20:14.40        
   20:14.40 (20:14.40)                                                 
 40 Mason Prince              15 Christian CO,Biloxi   20:38.94        
   20:38.94 (20:38.94)                                                 
 41 Youssef Amarir            15 Pirate Runne,Kissim   21:16.08        
   21:16.08 (21:16.08)                                                 
 42 Timothy Paiz              16 Viking TC,Center, C   21:16.58        
   21:16.58 (21:16.58)                                                 
 43 Zachary Day               16 Southern Ind,New Al   21:16.90        
   21:16.90 (21:16.90)                                                 
 44 Abelardo Gomez            15 Viking TC,Center, C   21:31.34        
   21:31.34 (21:31.34)                                                 
 45 Alex Benvenuti            16 Cougar Runne,Miami,   22:00.64        
   22:00.64 (22:00.64)                                                 
 46 Mark Boger                15 Southern Ind,Churub   22:06.64        
   22:06.64 (22:06.64)                                                 
 47 Colin Daniels             15 Unattached,Moultrie   22:26.38        
   22:26.38 (22:26.38)                                                 
 48 Nicholas Rollins          15 Smiths Track,Salem,   22:45.46   10   
   22:45.46 (22:45.46)                                                 
 49 Mitchell Riley            16 Unattached,Moultrie   23:14.32        
   23:14.32 (23:14.32)                                                 
 50 Fidel Villa               16 Viking TC,Center, C   24:28.70        
   24:28.70 (24:28.70)                                                 
 51 Ian Cobb                  15 Christian CO,Kiln,    25:26.35        
   25:26.35 (25:26.35)                                                 
Event 14  Boys 17-18 5000 Meter Run Individual
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 17-18                                                    
  1 Hunter Boyer              17 Calumet Regi,Lowell   16:03.25        
   16:03.25 (16:03.25)                                                 
  2 Caleb Mccurdy             17 Unattached,Sterling   16:19.46        
   16:19.46 (16:19.46)                                                 
  3 Justin Detgen             18 Blazers Trac,Concor   16:26.03        
   16:26.03 (16:26.03)                                                 
  4 Antonio Gomez             17 Unattached,Frostpro   16:30.03        
   16:30.03 (16:30.03)                                                 
  5 Tyler Harman              17 Smiths Track,Phenix   16:32.09    1   
   16:32.09 (16:32.09)                                                 
  6 Drew Wiles                17 Park Cities,Dallas,   16:33.96        
 16:33.958 (16:33.958)                                                 
  7 Alec Beers                17 Unattached,Birmingh   16:52.66        
   16:52.66 (16:52.66)                                                 
  8 Noah Elder                17 Southeast Lo,Madiso   16:58.60        
   16:58.60 (16:58.60)                                                 
  9 Pedro Cruz                18 Kern County,Bakersf   17:08.39        
   17:08.39 (17:08.39)                                                 
 10 Cutbesto Salgato          17 Kern County,Bakersf   17:10.16        
   17:10.16 (17:10.16)                                                 
 11 Colby Price               17 Unattached,Dacula,    17:19.46        
   17:19.46 (17:19.46)                                                 
 12 Seth Mattocks             17 Smiths Track,Salem,   17:20.05    2   
   17:20.05 (17:20.05)                                                 
 13 Elijah Cardenas           17 Lake Cities,Corinth   17:27.66        
   17:27.66 (17:27.66)                                                 
 14 Clayburn Milford          17 Panhandle Ex,Tallah   17:37.85        
   17:37.85 (17:37.85)                                                 
 15 Charles Hughes            17 Smiths Track,Phenix   17:38.20    3   
   17:38.20 (17:38.20)                                                 
 16 Jose Recinos              17 newark benfi,Newark   17:47.79        
   17:47.79 (17:47.79)                                                 
 17 Edgar Sanchez             17 Kern County,Bakersf   17:52.11        
   17:52.11 (17:52.11)                                                 
 18 Yaniel Rivera             17 Pirate Runne,Kissim   17:55.88        
   17:55.88 (17:55.88)                                                 
 19 Bill Lester               17 Unattached,Warrento   17:57.68        
   17:57.68 (17:57.68)                                                 
 20 Tristan Robertson         17 Southeast Lo,Hammon   18:00.02        
   18:00.02 (18:00.02)                                                 
 21 Dawson Jeffcoat           17 Smiths Track,Phenix   18:06.05    4   
   18:06.05 (18:06.05)                                                 
 22 Frank Godbold             17 Trailblazers,Tampa,   18:14.62        
   18:14.62 (18:14.62)                                                 
 23 Vicente Cruz              17 Kern County,Bakersf   18:19.41        
   18:19.41 (18:19.41)                                                 
 24 Raul Mendez               18 newark benfi,Newark   18:28.74        
   18:28.74 (18:28.74)                                                 
 25 Heriberto Chaparro-Gonza  18 Viking TC,Center, C   18:46.94        
   18:46.94 (18:46.94)                                                 
 26 Tyler Njuguna             17 Southern Ind,Jeffer   18:48.55        
   18:48.55 (18:48.55)                                                 
 27 Zach Kane                 17 Trailblazers,Tampa,   19:03.43        
   19:03.43 (19:03.43)                                                 
 28 Giovanni Avila            18 Smiths Track,Phenix   19:04.29    5   
   19:04.29 (19:04.29)                                                 
 29 Justin Chedrick           17 Smiths Track,Smiths   19:13.39    6   
   19:13.39 (19:13.39)                                                 
 30 Jabin Merritt             17 Unattached,Moultrie   19:29.55        
   19:29.55 (19:29.55)                                                 
 31 David Oliveira            17 newark benfi,Newark   19:37.37        
   19:37.37 (19:37.37)                                                 
 32 Jude Vitrano              17 Southeast Lo,Husser   20:13.95        
   20:13.95 (20:13.95)                                                 
 33 Lawrence Ruffins          17 Pure Athleti,Leesbu   21:26.07        
   21:26.07 (21:26.07)                                                 
 34 Jessie Mcnary             17 Team Quest,Allen, T   22:26.55        
   22:26.55 (22:26.55)                                                 
 35 Tavian Davis              17 Team Quest,Allen, T   22:35.52        
   22:35.52 (22:35.52)                                                 
 36 Kendall Vance             18 Viking TC,Del Norte   24:28.69        
   24:28.69 (24:28.69)