Adkins Trak Timing - Contractor License               12/3/2016 - 1:31 PM
             2016 AAU Cross Country Championships - 12/3/2016             
                                12/3/2016                                 
 
Event 4  Boys 4k Run CC 13-14 year old
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Results - Men                                                             
  1 Fiker Rosen               14 Unattached,Quincy,    12:43.90   1       
  2 Adrian Bichara            13 Miami Elite,Miami,    12:52.90   1   1   
  3 Xavier Cerda              13 Northside St,Housto   12:53.47   1   2   
  4 Reed Legg                 14 Hillsborough,Tampa,   12:56.21   1       
  5 Tristan Olpin             14 Rockford Wil,Rockfo   13:00.71   1       
  6 Erik Halldorson           14 Lake Cities,Argyle,   13:02.51   1   3   
  7 Gunnison Hays             14 Lake Cities,Denton,   13:03.33   1   4   
  8 Owen Hassler              13 Prospect Par,Brooky   13:07.40   1   5   
  9 Alvaro Canarte            13 Miami Elite,Miami,    13:08.44   1   6   
 10 Adam Magoulas             13 Miami Elite,Miami,    13:10.47   1   7   
 11 Casey Pleune              14 Trailblazers,Tampa,   13:11.90   2       
 12 Ethan Rice                14 Prospect Par,Brookl   13:12.30   2   8   
 13 Austin San Juan           14 Miami Elite,Miami,    13:15.07   2   9   
 14 Samuel Navarro III        13 Northside St,Housto   13:20.69   2  10   
 15 Joshua Stern              14 Southern Cal,Santa    13:20.73   2  11   
 16 Savion Taylor             14 Smiths Track,Salem,   13:23.14   2  12   
 17 Tristan Amell             13 Prospect Par,Brookl   13:27.31   2  13   
 18 Heath Mcdonald            14 Unattached,Lexingto   13:27.35   2       
 19 Anthony Diaz              13 Runners Edge,Farmin   13:28.45   2       
 20 Nicholas Goldstein        13 Southern Cal,Newbur   13:29.57   2  14   
 21 Zedekiah Williams         14 Prospect Par,New Yo   13:34.62   3  15   
 22 Dylan Nelson              14 Independent,Orange    13:34.89   3       
 23 Caden Cunningham          13 Richmond Gol,Richmo   13:36.30   3       
 24 Aiden Lyons               13 Lake Cities,Flower    13:39.60   3  16   
 25 Henry Domine              13 Park Cities,Dallas,   13:42.86   3       
 26 Zachary Harrigan          14 Hillsborough,Tampa,   13:44.54   3       
 27 Elijah Wolsefer           13 Break Away,Clermont   13:46.67   3  17   
 28 Darryn Schnieders         13 Derby City A,Louisv   13:47.82   3  18   
 29 Ethan Bhatt               13 Hillsborough,Tampa,   13:49.65   3       
 30 Ethan Wechsler            14 Marlton Trac,Marlto   13:51.00   3  19   
 31 Jacob Ricks               14 Lake Cities,Flower    13:53.41   4  20   
 32 Donato Scarcello          13 Miami Elite,Miami,    13:56.60   4  21   
 33 Blazek Skucius            14 Houston Chri,Housto   13:58.52   4       
 34 John Grow                 14 Cool Kids Ru,Raleig   13:58.75   4       
 35 Brett Shea                14 Marlton Trac,Marlto   13:59.14   4  22   
 36 Dylan Odud                14 Marlton Trac,Marlto   14:00.16   4  23   
 37 Wesley Haws               13 Cool Kids Ru,Apex,    14:02.88   4       
 38 Gage Garcia               14 El Paso Stri,El Pas   14:04.29   4       
 39 Jackson Babington         13 Red Sea Runn,Tavare   14:05.01   4  24   
 40 Jake Lawson               14 Unattached,Chester    14:05.41   4       
 41 Cameron Watson            14 Unattached,Douglas,   14:06.79   5       
 42 Charles Moore             14 Break Away,Clermont   14:06.81   5  25   
 43 Noah Julian               13 Hurley YMCA,Salisbu   14:08.28   5       
 44 Walker St. John           13 Lake Cities,Grapevi   14:08.84   5  26   
 45 Joshua Meiman             13 Derby City A,Louisv   14:10.25   5  27   
 46 Justin Whitney            13 Marlton Trac,Cherry   14:11.35   5  28   
 47 Joshua Clark              13 Lake Cities,Flower    14:11.43   5  29   
 48 Cesar Castaneda           14 Lake Cities,Lewisvi   14:12.12   5  30   
 49 Marcus Fehlman            13 Southern Cal,Simi V   14:12.49   5  31   
 50 Nicolas Monteagudo        14 Cougar Runne,Miami,   14:13.74   5       
 51 Jack De La Rionda         13 Southern Cal,Simi V   14:13.83   6  32   
 52 Nico Grilli               13 Marlton Trac,Marlto   14:15.98   6  33   
 53 Ricardo Ortiz             14 Pirate Runne,Kissim   14:16.03   6  34   
 54 Evan Pardo                13 Southeast Lo,Slidel   14:17.05   6       
 55 Christian Nicolas         14 Prospect Par,Brookl   14:20.42   6  35   
 56 Owen Kobett               14 Southern Cal,Westla   14:20.93   6  36   
 57 Jack Lydon                13 Southern Cal,Westla   14:21.13   6  37   
 58 Julian Seda               14 Break Away,Clermont   14:21.36   6  38   
 59 Preston Duesing           14 Lake Cities,Argyle,   14:21.42   6       
 60 Douglas Robinson          14 Southeast Lo,Lorang   14:21.60   6       
 61 Tyler Guthrie             13 Unattached,Troy, IL   14:23.18   7       
 62 A'Jani Stokes             14 Unattached,Fpo Ae,    14:23.72   7       
 63 George Montgomery         13 Derby City A,Louisv   14:24.26   7  39   
 64 Kade Bullion              14 Platte River,Bright   14:25.33   7       
 65 Leo Paul Palacio          13 Derby City AC         14:26.59   7  40   
 66 Ben Kirbno                13 Crusader Run,Miccos   14:27.30   7       
 67 Joseph Camacho            13 Unattached,St Augus   14:28.78   7       
 68 Michael Grow              14 Cool Kids Ru,Raleig   14:29.95   7       
 69 Connor Fischel            14 Marlton Trac,Moores   14:35.09   7  41   
 70 Nicholas Samuel           13 Panhandle Ex,Tallah   14:37.40   7  42   
 71 Payton Forman             13 Bayou Young,Lake Ch   14:38.90   8       
 72 Ashauni Williams          13 Prospect Par,Brookl   14:42.40   8  43   
 73 Sebastian John            13 Prospect Par,Brookl   14:47.26   8  44   
 74 Angus Fitzgerald          13 Southern Cal,Thousa   14:48.11   8  45   
 75 Bryce Kolvoord            13 Southern Ind,Churub   14:48.33   8       
 76 Adam Kromish              14 Marlton Trac,Marlto   14:49.60   8  46   
 77 Aaron Ruth                14 Derby City A,Floren   14:56.35   8  47   
 78 Leo Kelly                 13 Crusader Run,Miccos   14:57.00   8       
 79 Christopher Valdes        13 NJ Fleet Fee,Woodbr   14:57.83   8       
 80 Blake Baumann             13 Lake Cities,Arlingt   14:58.68   8       
 81 Clayton Carter            13 Red Sea Runn,Leesbu   14:58.97   9  48   
 82 Nolan Miller              14 Hurley YMCA,Salisbu   15:01.38   9       
 83 Nicolas Raffinengo        13 Miami Elite,Miami,    15:05.68   9  49   
 84 Jacob Altstein            13 Prospect Par,Brookl   15:06.99   9       
 85 Bryan Smith               14 Blazers Trac,Concor   15:09.50   9       
 86 Jordan Guice              13 Panhandle Ex,Wakull   15:10.31   9  50   
 87 Donovan Wilson            14 Southern Ind,New Al   15:12.62   9       
 88 Jonathan Dubberly         14 Smiths Track,Salem,   15:13.79   9  51   
 89 Gavin McDonald            13 Lake Cities,Highlan   15:15.00   9       
 90 Carlos Hinojosa           13 Northside St,Housto   15:16.50   9  52   
 91 Noah Silva                14 Break Away,Clermont   15:21.21  10  53   
 92 Lazarus Seabury           13 Red Sea Runn,Leesbu   15:21.52  10  54   
 93 Simon Cole                14 Panhandle Ex,Crawfo   15:23.69  10  55   
 94 Elijah Franklin           13 Smiths Track,Salem,   15:24.12  10  56   
 95 Weston Blake              13 Panhandle Ex,Tallah   15:26.53  10  57   
 96 Quinton Hosler            14 Park Cities,Dallas,   15:27.65  10       
 97 Immanuel Edwards          14 Texas Thunde,Leande   15:30.59  10       
 98 Kenneth Jennings          14 Lake Cities,Highlan   15:31.06  10       
 99 Wyatt Bedke               13 Hillsborough,Tampa,   15:36.34  10       
100 Luke Holton               13 Blazers Trac,Concor   15:39.79  10       
101 Jaizon Smith              14 Northside St,Housto   15:43.32  11  58   
102 Jackson Yarbrough         13 Crusader Run,Tallah   15:44.39  11       
103 Alberto Vazquez           14 Cougar Runne,Miami,   15:48.93  11       
104 Joseph Roberts            14 Southern Ind,New Al   15:49.60  11       
105 Gabriel Da Silva          14 Osceola Valley P      15:53.53  11       
106 John Ransom               13 Smiths Track,Phenix   15:56.10  11  59   
107 Jacob Nadeau              13 Prospect Par,Brookl   15:56.76  11       
108 Sam Oliveri               13 Rockford Wil,Loves    15:59.21  11       
109 Donyea Jarmon             14 Northside St,Housto   16:00.07  11  60   
110 Meldin Bicic              13 Prospect Par,Brookl   16:00.99  11       
111 Kenneth Obregon Orozco    13 Platte River,Denver   16:04.41  12       
112 Michael Sweeney           13 Panhandle Ex,Tallah   16:07.00  12  61   
113 Luke Perry                13 Ultimate Spe,Troy,    16:08.54  12       
114 Chase Holland             13 Christian CO,Saucie   16:14.85  12       
115 Eli Keeling               13 Red Sea Runn,Leesbu   16:19.68  12  62   
116 Parker Thompson           13 Panhandle Ex,Tallah   16:27.10  12  63   
117 John Spurrier             14 Red Sea Runn,Grand    16:31.29  12  64   
118 Marcellus Sells           14 Lightning Sp,Lawren   16:33.09  12       
119 Elijah White              13 Platte River,Bright   16:34.99  12       
120 Aiden Amann               14 Break Away,Clermont   16:36.73  12  65   
121 Joseph Collins            13 Prospect Par,Brookl   16:43.57  13       
122 Carson Prather            13 Cool Kids Ru,Raleig   16:50.26  13       
123 Jackson Price             14 Hurley YMCA,Salisbu   16:54.33  13       
124 William Cook              14 Red Sea Runn,Mount    16:58.10  13  66   
125 Bradley Davies            14 Red Sea Runn,Leesbu   16:59.50  13  67   
126 Ali Sissoko               13 Pirate Runne,Kissim   17:12.66  13  68   
127 Yandel Rivera             13 Pirate Runne,Kissim   17:22.05  13  69   
128 Spencer Connick           13 Unattached,Charlott   17:37.37  13       
129 Trace Grant               13 Northside St,Housto   17:41.75  13  70   
130 William Weaver            13 Gastonia Eag,Gaston   17:56.62  13       
131 Wallace Ladner III        14 Christian CO,Gulfpo   18:01.71  14       
132 Collin Chiariello         13 Red Sea Runn,Leesbu   18:04.02  14       
133 Mauro Vasquez-Munoz       14 Pirate Runne,Kissim   18:05.71  14  71   
134 Dimitri Popov             13 Pirate Runne,Kissim   18:06.36  14  72   
135 Noah Ligon                14 Smiths Track,Smiths   18:13.05  14  73   
136 Mason Fowler              13 Houston Heat,Spring   18:44.42  14       
137 Edwin Laguerre            13 Pirate Runne,Kissim   21:02.42  14  74